• Винисиус Јуниор

Неочекувано – Реал продава тандем од 100 милиони, Перез подготвува револуција!

Реал Мадрид е подготвен да продаде двајца играчи наредното лето, кои сите ги најавуваа како иднината во „кралскиот“ клуб. Доколку има вистинска понуда, а се очекува, Едер Милитао и Винисиус јуниор ќе можат да го напуштат Реал Мадрид. Можеби не по цената што ја има платено Реал, но од Мадрид веруваат дека би можеле да …

Неочекувано – Реал продава тандем од 100 милиони, Перез подготвува револуција! Read More »