Tag : борусија менхенгладбах

Спорт Фудбал

Менхенгладбах обезбеди ЛШ, Вердер засега се спаси од испаѓање (ВИДЕО)

Слободен печат
Во пресрет на последното 34. коло од Бундеслигата постоеја само две дилеми, кој ќе биде четвртиот учесник во ЛШ и која екипа ќе испадне. Во...
Спорт Фудбал

Баерн на чекор до титулата, без Левандовски падна и Менхенгладбах (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Баерн Минхен со 2:1 славеа против Борусија Менхенгладбах во рамките на 31. коло во Бундеслигата и речиси сигурно ја обезбедија титулата. На три...
Спорт Фудбал

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кристиан Штрајх жестото ја славеше победата на неговата екипа Фрајбург во Бундес лигата против Борусија Менхенгладбах. Фрајбург триумфираше со 1:0 на домашен терен и со...
Спорт Фудбал

Еве зошто Јунајтед го сака „Кралот Каи“! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерот на Баер Леверкузен минатиот понеделник реализираше два голови во победата на неговиот клуб кај Вердер во Бремен. Ја импресионираше фудбалската јавност и денеска во...
Спорт Фудбал

БРАВО: Борусија тренираше пред полни трибини (ФОТО)

Слободен печат
Управата на Борусија Менхенгладбах има одлична соработка со своите навивачи дури и за време на пандемијата на коронавирусот, кои пак не ги оставаат на цедило...
Спорт Фудбал

Во 14 бундеслигаши нема коронавирус, се чекаат резултати од три екипи

Слободен печат
Германската фудбалска лига (ДФЛ) состави посебен здравствен протокол на кој треба да се придржуваат сите клубови и играчи во случај на продолжување на Бундеслигата. Во...
Спорт Фудбал

Што е фудбалот без навивачи? Погледнете генијално видео од Бундеслигата!

Слободен печат
Вчера на натпреварот од 21. коло во германското фудбалско првенство Борусија Менхенгладбах во мечот без гледачи го совлада Келн со 2:1. Локалното дерби се играше...
Спорт Фудбал

„Милионерите„ подобри во дуелот на двете Борусии, Лајпциг полека го губи здивот (ВИДЕО)

Слободен печат
Во дербито на 25. коло од Бундеслигата, резултатот го отвори Торган Азар уште во осмата минута. Домашниот тим израмни на почетокот од второто полувреме преку...
Спорт Фудбал

Не се гарантира безбедноста, одложени натпревари во Германија и Холандија!

Слободен печат
Претходно објавивме дека Германија веќе неколку дена се подготвува за невремето „Сабине“ поради кое се очекуваат ветрови со брзина од 120 километри на час. Поради...
Спорт Фудбал

Баерн се „откажува“ од титулата, Бундес добива нов шампион!? (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 14. коло во Бундес лигата на сите пет натпревари триумфираа домаќините, меѓу нив и Борусија Менхенгладбах која на домашен терен со...