6 C
Скопје

ВИДЕО: Адеми стрелец, Динамо Загреб полуфиналист во хрватскиот куп!

Денеска во четвртфиналето од Купот на Хрватска екипата на Динамо Загреб со резултат 2:0 триумфираше над Славен Белупо.

Стрелец на вториот гол за „модрите“ беше македонскиот репрезентативец Аријан Адеми во 78 минута.

Претходно првиот погодок беше дело на Петковиќ кој реализираше од пенал во 70 минута.

Адеми настапи до 81 минута, а во составот на Динамо Загреб не беше Стефан Ристовски.

Пласман во следната фаза обезбеди и Риека, а останатите две екипи ќе ги дознаеме по дуелите Горица – Хајдук и Ориолик – Истра 1961.

видео извор: Sportski.mk

Прочитајте и...  ВИДЕО: Јокиќ го запиша 50 „дабл-дабл“, Дончиќ во сенка на Џулијус Рендл!

Поврзани вести

ВИДЕО: Барселона го освои „Копа дел Реј“, Меси прогласен за МВП!

Слободен печат

ВИДЕО: „Два во еден“, нереален пресврт на Каљари против Парма!

Слободен печат

Костоски го запре Работнички, МЗТ победнички кон Подгорица

Слободен печат

Проблеми за Гвардиола, без клучниот играч против ПСЖ?

Слободен печат

ВИДЕО: Челси е првиот финалист во ФА купот!

Слободен печат

Ѓорческа без загубен сет до трофејот во Франција!

Слободен печат

Остави Коментар