23.8 C
Скопје

Вицепремиерот Никола Димитров заболен од ковид-19: Имам опасен „гостин“, чувајте се!

Вицепремиерот за Европски прашања Никола Димитров предмалку на својот Фејсбук профил објави дека е заразен од коронавирус поради што ќе мора да одложи некои од своите ангажмани.

-Се подготвував за посета на Луксембург, ама тестот покажа дека јас веќе сум имал опасен “гостин”. Нека продолжи да вирее без да го забележувам многу и побрзо да го снема. Чувајте се луѓе, да сте здрави и живи сите!, објави Димитров на ФБ.

Се подготвував за посета на Луксембург, ама тестот покажа дека јас веќе сум имал опасен “гостин”.
Нека продолжи да вирее…

Posted by Nikola Dimitrov on Saturday, March 13, 2021

Поврзани вести

Македонците ќе можат слободно да патуваат во Германија: Границите ќе бидат отворени за вакцинираните лица

Слободен печат

Санкционирани 106 возачи поради пребрзо возење во Тетово и Гостивар

Слободен Печат

Маричиќ: Хрватска ја подджува земјава во стартот на преговорите за членство во ЕУ

Слободен Печат

Навални го исмеа Путин поради наводите за негово бегство од Русија додека бил во кома

Слободен печат

Санкционирани 67 возачи на автопатот Скопје – Велес

Слободен Печат

ЕМА: Регистрирани се 415 можни случаи на згрутчување на крвта по вакцинирањето

Слободен печат

Остави Коментар