Велосипедистка повредена кај Охрид

Велосипедист сообраќајка фото Архива

На патот помеѓу охридските села Трпејца и Стење, велосипедистката В.У.Е.(48) од Полска изгубила контрола и паднала на коловозот. Таа здобила тешки повреди и била пренесена во болницата „Св.Еразмо“ каде и била укажана прва помош.

Видео на денот