Вчера беше спречен поголем пожар во работилницата на Специјал - Слободен печат

Вчера беше спречен поголем пожар во работилницата на Специјал

Вчера пожар избувнал во населбата Даме Груев во Погон Работилница на Фурна Специјал.

– Брзата реакција на БППЗ-СКОПЈЕ спречи пожарот да се прошири и да има поголема материјална штета на објектот. Пожарот е изгасен во 19:45, напишаа Пожарна Скопје и споделија фотографии.

Прочитај повеќе

Притвор за три лица за убиство во велешко Долно Караслари

Слободен печат

Се претставил дека е кум на син ѝ: Скопјанка измамена за 10.000 денари

Слободен печат

Неготинец приведен за повеќе кривични дела

Слободен печат

Откриени четворица мигранти во воз на Табановце

Слободен печат

Автомобил удри десетгодишно дете на булевар „Мито Хаџи Василев-Јасмин“

Слободен печат

Турски државјани со фалсификувани пасоши се обиделе да го напуштат охридскиот аеродром

Слободен печат

Остави Коментар

nineteen − five =

Прочитај повеќе

Во подземна гаража запален автомобилот на поранешен министер од ДУИ

Слободен Печат

Скопјанец претепал малолетна потстанарка зашто скршила огледало, со парчиња ја сечел на вратот

Слободен Печат

Кичевчанец мачел животни

МИА Агенција

Гостиварец бил измамен за наводно вработување на неговата девојка

МИА Агенција

Избегал возачот кој повреди двајца пешаци во Струмица

Млад возач од Скопје тешко повреден во сообраќајка