Вчера беше спречен поголем пожар во работилницата на Специјал

Вчера пожар избувнал во населбата Даме Груев во Погон Работилница на Фурна Специјал.

– Брзата реакција на БППЗ-СКОПЈЕ спречи пожарот да се прошири и да има поголема материјална штета на објектот. Пожарот е изгасен во 19:45, напишаа Пожарна Скопје и споделија фотографии.

Прочитајте и...  Загина градежен работник

Прочитај повеќе

Дваесетгодишен скопјанец заработи кривична поради организирање турнир во мал фубал во с. Јурумлери

Слободен печат

СВР Скопје поднесе кривична против Британец, кој хакирал и измамил македонска фирма

Слободен печат

Пронајдени 10 мигранти во камион кај тетовскиот царински терминал

Слободен печат

Загина градежен работник

Тепачка на жители на Желино и Пирок во Тетово

Двајца битолчани обвинети за дистрибуција на детска порнографија

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Возач е повреден во сообраќајка близу Прилеп

Во камион откриени 25 мигранти

Безживотно женско тело извлечено од Пчиња (ФОТО)

Слободен печат

Надрилекар од Неготино продавал „лекови“ по цена од 6.000 денари

Слободен печат

Стружанец нападнал вработен во хотел со железна шипка

Слободен печат

Скопјанец нападнал келнер по расправија за носење на заштитна маска

Слободен печат