19.8 C
Скопје

Утре без вода дел од општина Центар

Поради дефект на противпожарен хидрант од Ф 80 мм на бул. Партизански одреди бр.7 во нас. Центар, утре без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од бул. Партизански одреди, како и дел од бул. Мито Хаџивасилев Јасмин во општина Центар, соопштија од ЈП Водовод и Канализација Скопје.

Прекинот со водоснабдувањето ќе биде од 8.30 часот, сѐ до завршување на дефектот.

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар