УРСУЛА Е МАШКО? Инспирацијата за овој зол лик не стигна да ја види својата цртана верзија

Наскоро Дизни ќе ја реализира „live action“ верзијата на „Малата сирена“, а во улогата на злобната Урсула ќе се појави Мелиса Меккарти.

Но, ретко кој знае дека инспирацијата за овој лик е всушност, машко. Таа е направена според Дивајн (Харис Глен Милтсид) кој се прославил со својот ексцентричен изглед, злобен глас, високи веѓи и црвен кармин.

Тој починал во 1988 година од срцев удар и никогаш не ја видел својата екранизирана верзија, бидејќи цртаниот филм е реализиран во 1989 година.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат