Tag : цртан филм

Култура

„Парк фестивал“ во Гостивар: „Ну Погоди!“ ја воодушеви и публиката

Слободен печат
Пред голем број на посетители, почитувајќи ги сите протоколи неопходни во време на пандемија, под отворено небо, во прекрасниот парк лоциран покрај реката Вардар, се...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Бијонсе потпишува нов договор со Дизни вреден 100 милиони долари

Слободен печат
Бијонсе ја продолжува соработката со Дизни и наскоро ќе потпише договор за три нови проекти. Американската поп и аренби ѕвезда Бијонсе (38) ќе потпише договор...
Еспресо Шоу биз

КИАНУ РИВС како лик во ЦРТАН ФИЛМ

Слободен печат
Киану Ривс стана икона на поп културата во 2019 година. Бидејќи глумецот со улогата на Џон Вик освои срца на многумина, стана и феномен со...
Еспресо Шоу биз

УРСУЛА Е МАШКО? Инспирацијата за овој зол лик не стигна да ја види својата цртана верзија

Слободен печат
Зад секој лик постои личност која е инспирација за него...