Уапсена двојката што објави фотографии од починатиот Сала од мртовечница – Слободен печат
СпортФудбал

Уапсена двојката што објави фотографии од починатиот Сала од мртовечница

По информациите дека се објавени фотографии од починатиот фудбалер Емилијано Сала од мртовечницата, семејството на фудбалерот, како и фудбалскиот свет останаа во шок. Сепак, полицијата реагираше и приведе маж и жена кои се обвинети дека ги ставиле споменатите фотографии на интернет.

Според британските медиуми, детективите ги уапсија осомничените за кои се претпоставува дека на социјалната мрежа „Твитер“ поставиле фотографии на кои починатиот е во мртовечница.

Станува збор за 48-годишна жена и 62-годишен маж кои се ослободени со кауција, а истрагата продолжува.

Прочитајте повеќе тука.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close