емилијано сала Archives - Слободен печат

Tag : емилијано сала

Спорт Фудбал

Нант во чест на Сала ќе игра со дресови во аргентински бои

Слободен печат
Денеска е денот на кој навршува точно една година од трагичната смрт на Емилијано Сала. За да му оддадат почит на својот поранешен фудбалер кој...
Спорт Фудбал

Случај „Сала“: Во Кардиф разочарани од одлуката на ФИФА!

МИА Агенција
Шкотскиот фудбалски клуб Кардиф изрази разочарување од одлуката на ФИФА да го задолжи клубот да плати шест милиони евра на Нант како прва транша за...
Спорт Фудбал

ФИФА пресече, Кардиф мора да му плати на Нант за трансферот на Сала

Слободен печат
Аргентинскиот фудбалер, Емилијано Сала на 21 јануари годинава трагично загина кога се сруши авионот со кој патуваше од Нант за Кардиф. Сала требаше токму на...
Спорт Фудбал

Откриено што му се случило на Сала при падот на авионот

Слободен печат
Трагично настраданиот аргентински фудбалер, Емилијано Сала и неговиот пилот биле изложени на опасно високо ниво на јаглерод моноксид во кабината на авионот кој подоцна се...
Спорт Фудбал

Уапсено лице осомничено за смртта на Емилијано Сала

Слободен печат
Британската полиција соопшти денеска дека уапси човек осомничен за убиство во врска со смртта на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала во авионската несреќа во јануари. Сала...
Спорт Фудбал

Уапсена двојката што објави фотографии од починатиот Сала од мртовечница

Слободен печат
По информациите дека се објавени фотографии од починатиот фудбалер Емилијано Сала од мртовечницата, семејството на фудбалерот, како и фудбалскиот свет останаа во шок. Сепак, полицијата...
Спорт Фудбал

МОРБИДНО: Се појави фотографија од телото на Сала во мртовечница

Слободен печат
Семејството на трагично починатиот фудбалер Емилијано Сала и полицијата најавија истрага, затоа што во јавноста се појавија фотографии од тело, за кое се тврди дека...