Трамп исвиркан додека оддаваше почит на судијката Рут Бадер Гинсбург (ВИДЕО)

Американскиот претседател, Доналд Трамп беше исвиркан додека оддаваше почит на неодамна починатата судијка Рут Бадер Гинсбург пред зградата на Врховниот суд во Вашингтон. Насобраните граѓани почнаа да викаат и скандираат во моментот кога се појави Трамп, пишува „Си-Ен-Ен“. Како што наведе медиумот, претседателот го слушна она што ретко го слуша и направи нешто што ретко прави – носеше заштитна маска и гледаше во луѓето кои негодуваа на неговото присуство.

„Си-Ен-Ен“, исто така, потсетува дека Трамп ретко се соочува со своите политички неистомисленици лице во лице, а ова не е првпат да биде исвиркан. Такво нешто доживеа и на бејзбол натпреварот во МЛБ лигата по што одлучи да присуствива само на оние спортски манифестации за кои ќе претпостави дека нема да му создадат такви непријатности.

Прочитајте и...  Вечерњи лист го анализира спорот со Бугарија: „Македонците не постојат, тие се производ на инженерингот на Тито“

Поврзани вести

Поради дојава за поставена бомба: Евакуирана железничката станица во Лион

Слободен печат

Институт СНАП: Зголемена употребата на психоактивни супстанци во Италија по карантинот

Слободен печат

Заев: Подготвени да ја исполниме нашата ЕУ агенда, нема да дозволиме причини за нови одлагања (ВИДЕО)

Слободен печат

Проценка на Светска банка за Западен Балкан: Економиите на С. Македонија, на Србија и на БиХ ќе претрпат најмала штета од пандемијата

Слободен печат

Градоначалникот на Прилеп со молба до младите: Oграничете ги секојдневните активности и контакти

Слободен печат

Анализа на „Вашингтон пост”: Трамп лаже над 50 пати во просек на ден, од 27 август кажал 22.247 лаги

Слободен печат

Остави Коментар