„Топчиите“ згрмеа во Франкфурт (ВИДЕО)

Екипата на Арсенал со високи 3:0 славеше на гостувањето кај Ајнтрахт во дерби натпреварот од првото коло во Лигата на Европа.

Вилкок во 38. минута ги донесе „топчиите“ во водство, а победата ја обезбедија во самиот финиш. Прво, Сака во 85., а потоа и Обамејанг во 88. минута го постави конечниот резултат. Најголемото изненадување во дневните натпревари од Лигата на Европа го направи екипата на Дуделанж која со 3:4 славеше на гостувањето кај АПОЕЛ Никозија.


РЕЗУЛТАТИ: АПОЕЛ – Дуделанж 3:4, Базел – Краснодар 5:0, Клуж – Лацио 2:1, Динамо Киев – Малме 1:0, Ајнтрахт – Арсенал 0:3, Копенхаген – Лугано 1:0, Хетафе – Трабзонспор 1:0, ЛАСК Линц – Розенборг 1:0, ПСВ – Спортинг Лисабон 3:2, Карабах – Севилја 0:3, Рен – Селтик 1:1, Стандард Лиеж – Гимараеш 2:0.

Прочитајте и...  На денешен ден Вардар ја освои втората титула во Лигата на шампионите! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Србиновски останува и следната сезона на клупата на Гостивар

Слободен печат

На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Слободен печат

Италија плаче заедно со Гатузо, почина неговата сестра

Слободен печат

Ова е сериозно, што ако Тајсон почине во рингот

Слободен печат

Тренерот на Сан Антонио распали по претседателот на САД: Трамп е кукавица без мозок и идиот

Слободен печат

Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција

Тажна вест, почина НБА легенда

Слободен печат

Барселона најде пари за трансферот на Лаутаро

Слободен печат

Челси и Јувентус пред договор, Сари го носи миленикот во Торино

Слободен печат

Сите спортисти ќе се тестираат пред почетокот на сезоната

Слободен печат

Клубовите го поддржаа предлогот, крај на одбојкарската сезона во Македонија

Слободен печат