Тенисот на колена, нема да се игра ниту Мастерсот во Мадрид

Серијата откажувања на тениските турнири продолжува и најверојатно последна жртва е Мастерсот во Мадрид.

Веста за извесното откажување на Мастерсот во Мадрид ја објави Новак Ѓоковиќ, кој е на чело тна Советот на тенисери, пишува „Марка”.
Како што наведува „Марка“, Ѓоковиќ лошите вести им ги пренел на своите колеги за време на видео конференцијата.

Тој им соопштил дела сотојбата со пандемијата на коронавирусот во Шпанија се влошува и организаторот е приморан да ја прифати препораката на Владата и да го откаже турнирот. Официјалната објава дека турнирот во Мадрид нема да се одржи се очекува вечерва или во текот на утрешниот ден.

Шпанската влада најави дека и можно откажување на сите меѓународни спортски настани во септември.
Мастерсот во Мадрид требаше да се игра од 12. до 20. септември.

Прочитајте и...  За Бејтулаи дуелот со Тотенхем не е „невозможна мисија“! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Слободен печат

Баерн Минхен и Севиља вечерва играат за првиот трофеј сезонава

Слободен печат

Гвардиола не ја научи лекцијата: Борусија Дортмунд му украде уште еден тинејџер на Сити

Слободен печат

Бунт во Мајнц, фудбалерите си ги бараат парите од кои се откажаа поради короната

Слободен печат

Вистински европски тест за Шкендија,  тетовските „црвено-црни“ сонуваат сензација против Тотенхем

Слободен печат

Коронавирусот направи хаос во мак ракометот, нови позитивни и во Охрид

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Официјално: Челси донесе замена за најскапиот голман на светот

Слободен печат

Наскоро Ѓоковиќ ќе се соочи со проблем кој го имаат сите големи шампиони

Слободен печат

Не е случајност: Барселона по трет пат „краде“ фудбалер пред нос на конкурените

Слободен печат

Швајцарците го продолжуваат „ловот“ на првиот човек на ФИФА,именуваа нов главен истражител

Слободен печат

„Збогум убиецу“: Оригиналната насловна страница посветена на Луис Суарез (ФОТО)

Слободен печат

Лудилото на „диктаторот“ Ердоган: Турските коментатори не смеат да го изговорат името на Кантер во пренос

Слободен печат