24 C
Скопје

Tag : жалфија

Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Жалфија – зачин што мора да го имате во вашиот дом

Слободен Печат
Жалфијата е едно од најпознатите обележја на Медитеранот, билка со многу лековити својства, која одамна ја има на овие простори. Таа е еден од сестраните...
Магазин Магазин слајдер Храна

Гурмански совети: Во кои јадења да користите свежи билки како замена за сувите зачини

Слободен печат
Свежите билки не само што ги ароматизираат јадењата, ги будат сетилата, туку се и многу здрави. Но, иако ова сте го слушале безброј пати, сè...
Здравје Магазин

Имате болки во грлото? Пробајте чај од жалфија

Слободен печат
Сѐ што е природно е најдобро по здравјето. Многу луѓе одлучуваат да пробаат природни алтернативи кои ќе им го подобрат здравјето. Има многу билки во...