13 C
Скопје

Tag : Зенит

Кошарка Спорт

Евролига: Олимпија Милано и Барселона последни учесници на Ф4

Слободен печат
Екипите на Олимпија Милано и Барселона им се приклучија на Анадолу Ефес и на ЦСКА Москва во завршната битка за титулата во кошаркарската Евролига. ЦСКА...
Спорт Фудбал

Руските клубови во кампања за борба против корона, бесплатни вакцини за навивачите на Зенит

Слободен печат
Пандемијата на коронавирусот ги истера навивачите од спортските борилишта, но една од земјите каде е дозволено навивачи на трибините е руското фудбалско првенство. Сега руските...
Кошарка Спорт

Евролига: Драмата во Пиреја со среќен крај за Барселона

Слободен печат
Каталонците до победата дојдоа во драматична завршница, односно во последните секунди од натпреварот. Кори Хигинс успешно ги реализираше двете слободни фрлања за 74:76 за Барселона...
Кошарка Спорт

ЕВРОЛИГА: Дебакл на Црвена звезда во Санкт Петербург

Слободен печат
Одлучувачки момент за убедливиот пораз беше првата чевртина која Зенит направи предност од 20 поени (30:12). Во убедливиот пораз на Црвена звезда удел имаше о...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Дортмунд со пресврт го задржа првото место во групата, Лацио во финишот го спасуваше второто место

Слободен печат
Фудбалерите на Борусија Дортмунд го совладаа Зенит со 2:1 во Санкт Петербург и го освоија првото место на табелата во групата Ф, додека Лацио на...
Кошарка Спорт

Вечер на гостинските екипи во Евролигата

Слободен печат
Кошаркарите на Реал Мадрид славеа на гостувањето во Белград кај Црвена звезда со 73:67 во осмото коло од Еволигата и во натпревар кој беше исполнет...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Историски триумф за Башакшехир, Демба Ба знае како против Јунајтед!

Слободен печат
Лигата на шампионите до вечерва беше единственото натпреварување во кое Манчестер јунајтед играше врвен фудбал, но играчите на турскиот клуб Башакшехир се погрижија тоа да...
Спорт Фудбал

Италијанската федерација почна истрага против Лацио!

Слободен печат
Италијанската фудбалска федерација почна истрага против Лацио за можни прекршувања на здравствениот протокол во клупската база. „Небесно-сините“, кои се подготвуваат за мечот в среда (4...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Го нема Роналдо, тука е Мората – големо изненадување во Русија!

Слободен печат
Официјално започна новата сезона (2020/21) во Лигата на шампионите, со една рутинска победа на „Старата дама“ и со изненадувачки резултат на „Газпром“ Арената во Ст....
Спорт Фудбал

Зенит ги поместува границите: Неверојатна најава за настапот во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Слободен печат
Стартот на новата сезона во Лигата на шампионите е закажан за вторник, а меѓу првите екипи кои ќе излезат на терен се играчите на рускиот...