-1 C
Скопје

Tag : затворање

Вести Регион Слајдер

По разорниот земјотрес во Хрватска: Австрија бара затворање на централата во Кршко

Слободен печат
Силниот земјотрес што вчера ја погоди Хрватска беше повод за австриските политичари да побараат затворање на нуклеарната централа во Кршко, Словенија. – Централата постои од...
Вести Свет

Шведска за првпат ги затвора границите: Стоп за Британци и Данци поради појавата на новиот тип на коронавирус

Слободен печат
Шведска забрани влез за странски државјани од Велика Британија и од Данска поради појавата на новиот тип на коронавирус во тие земји што е прво...
Вести Свет

Под притисок на ковид-19: Австрија пред трето затворање во оваа година

Слободен печат
Австриската Влада во моментот разгледува ново, трето, целосно заклучување поради пандемијата на ковид-19. Новите рестрикциски мерки, според извештаите на медиумите засноваи на информации од владата, ќе...
Вести Регион

И Бугарите решија да се „под клуч“ за празниците

Слободен печат
Бугарија планира средните училишта, рестораните и трговските центри да останат затворени до 31 јануари, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот и да му...
Вести Слајдер Хроника

Затворена кафеана со 40 гости во тетовско, пронајдена и дрога

Слободен печат
Во тетовско Жеровјане  затворен е угостителски објект во кој синоќа надвор од дозволеното време биле затекнати 40-тина гости, а при акцијата на полицијата се приведени...
Вести Свет

Угостителските објекти во Швајцарија ќе работат до седум часот навечер

Михаило Донев
Швајцарската Влада нареди затворање на рестораните, кафулињата и продавниците во седум часот навечер во многу делови на земјата, додека државата се бори со континуирано висок...
Вести Регион

Рама со апел до граѓаните: Бидете одговорни да нема целосно затворање на Албанија

Слободен печат
Албанскиот премиер Еди Рама побара од граѓаните да бидат посвесни и поодговорни за да се избегне пренатрупаност во болниците и затворање на земјата, што би...
Вести Регион

Турција за време на викендите ќе биде делумно затворена

Слободен печат
Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека Владата ќе воведе порестриктивни мерки за спречување на ширењето на новиот коронавирус и за време на...
Вести Економија Слајдер

Бектеши: Не размислуваме за затворање на угостителските објекти, ако треба ќе донесеме и петти и шести пакет мерки

Слободен печат
Следниот ден по усвојување на ребалансот на Буџетот, Министерството за економија ќе почне со реализација на мерките за финансиска поддршка согласно четвртиот сет на мерки...
Вести Свет

Белорусија на полноќ ги затвори границите: Забранет влез за странци, дозволен транзит за Руси

Слободен печат
Белорусија од полноќ ги затвори своите граници за странски државјани заради сузбивање на епидемијата на коронавирус. – Белорусија од 1 ноември го суспендира влезот во...