24.8 C
Скопје

Tag : заплена

Вести Свет Слајдер

ВИДЕО: Американската армија заплени брод со руско и кинеско оружје во Арапското Море

Слободен печат
Американски ракетен крстосувач заплени неозначен брод во Арапското Море кој носел голема пратка руско и кинеско оружје. Американските власти во моментов утврдуваат од каде потекнува...
Вести Хроника

Шпанската полиција заплени седум тони хашиш

Слободен печат
Шпанската полиција соопшти дека во акција спроведена во јужниот дел на земјата се запленети седум тони хашиш на реморкер, каде биле скриени 200 пакети дрога....
Вести Регион

 Специјалниот суд за корупција и организиран криминал побара заплена на имот на поранешни познати албански судии

Слободен печат
Специјалниот суд за корупција и организиран криминал донесе одлука за заплена на имотот на поранешниот претседател на Уставниот суд, Башким Дедја, на Фатос Луло, поранешен...
Вести Ви Препорачуваме Хроника

Запленета дрога во вредност од 800 илјади евра, приведен висок полициски службеник

Слободен печат
Во голема полициска акција денеска е запленета дрога во вредност од 800 илјади евра, а приведен е и висок полициски службеник, информира министерот за внатрешни...
Вести Регион

Косовската полиција заплени лекови со српски акцизни маркички

Слободен печат
Косовската полиција заплени лекови со акцизни маркички од Србија во село Рогачица во Општина Косовска Каменица. Како што беше соопштено, на одземањето и претходела контрола што...
Вести Македонија

Николовски: Во серија акции на Царинската управа запленети над 146 илјади килограми тутун

Слободен печат
Царинската управа ги презеде сите мерки и извести за се она што го констатирале во врска со нелегалната трговија со необработен тутун, порача на денешната...
Вести Свет

Заплена на француската морнарица во Гвинејскиот залив: Фатени шест тони кокаин на брод од Сент Китс и Невис

Слободен печат
Француската морнарица со рекордна заплена од преку шест тони кокаин во Гвинејскиот Залив во близина на Западна Африка, на товарен брод кој пловел од Јужна...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Запленетите 4,5 тони путер со поминат рок се производ на „Суташ“?

Слободен печат
Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) вечерва соопшти дека се запленети вкупно 4,5 тони путер со поминат рок кој утре ќе биде уништен на „Дрисла”....
Вести Свет

Полициски плен во 2020 година: Во Москва запленети над 1,7 тони наркотици

Слободен печат
Над 700 килограми наркотични средства и преку еден тон мешавина на наркотици за пушење конфискувани се во Москва минатата година, изјави денеска началникот на московската...
Вести Свет

Акција на мароканските служби: Запленети 9,2 тони масло од канабис закопани во песок

Слободен печат
Мароканските служби открија и запленија речиси 9,2 тони масло од канабис што било закопано во песок во регионот Гелмим, соопштија тамошните власти. Веднаш е отворена...