Tag : зајон вилијамсон

Спорт Фудбал

УРНЕБЕСНО: Како НБА ѕвездите би играле фудбал (ВИДЕО)

Слободен печат
Комичарот „Maxisnicee“ кој е најпознат по тоа што одлично ги имитира НБА ѕвездите, своите фанови ги почести со ново урнебесно видео. Овој пат комичарот одлучи...
Кошарка Спорт

Вилијамсон е неверојатен: По 10 натпревари влезе во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарот на Њу Орлеанс пеликанс, стана најмадиот играч во историјата на НБА лигата кој на седум натпревари по ред постигнува 20 или повеќе поени. Вилијамсон...
Кошарка Спорт

Рекордна ноќ на Зајон Вилијамсон (ВИДЕО)

Слободен печат
Зајон Вилијамсон го одигра најдобриот натпревар во НБА лигата, откако се минатиот месец конечно доби дозвола од лекарите за настап. Њу Орлеанс со 138:117 го...
Кошарка Спорт

Вилијамсон конечно дебитираше во НБА (ВИДЕО)

Слободен печат
Зајон Вилијамсон беше надвор од теренот дури три месеци бидејќи пред стартот на сезоната го оперираше десното колено. Тој конечно дебитираше во поразот на неговиот...
Кошарка Спорт

Првиот пик на драфтот заспа на клупата (ВИДЕО)

Слободен печат
Вилијамсон поради операцијата на менискусот, сè уште чека на своето деби во најсилната кошаркарска лига. Иако имаше најави дека тој конечно ќе дебитира на натпреварот...
Кошарка Спорт

Вилијамсон уште не заигра во НБА, а заработи 75 милиони долари

Слободен печат
Најголемата сензација во НБА лигата по Леброн Џејмс, Зајон Вилијамсон иако нема одиграно ниту една минута во дресот на Њу Орлеанс пеликанс, веќе заработува десетици...
Кошарка Спорт

Очекувано, Њу Орлеанс го избра Вилијамсон

Слободен печат
Колеџ сензацијата или најголемото кошаркарско чудо по Леброн Џејмс, Зајон Вилијамсон, очекувано е прв пик на НБА драфтот. Њу Орлеанс хорнетс по размената на Ентони...
Кошарка Спорт

НБА во шок, првиот пик не сака да оди на драфт

Слободен печат
Најдобриот млад кошаркар на светот, Зајон Вилијамсон сите го гледаат како прв избор на годинешниот НБА драфт, но тој со последните постапки е на добар...
Кошарка Спорт

Бинго за Њу Орлеанс, бираат први на драфтот

Слободен печат
Њу Орлеанс е победникот на лотаријата со која добија право да бираат први на НБА драфтот, и тоа значи избор на суперталентираниот Зајон Вилијамсон. Њу...
Кошарка Спорт

Зајон е Дрејмонд Грин со ракети во задникот

Слободен печат
За Вилијамсон заврши сезоната во НЦАА лигата по поразот на неговиот универзитет „Дјук“ од Мичиген стејт, но лудилото околу него не престанува. Никој не се...