зајон вилијамсон Archives - Слободен печат

Tag : зајон вилијамсон

Кошарка Спорт

Првиот пик на драфтот заспа на клупата (ВИДЕО)

Слободен печат
Вилијамсон поради операцијата на менискусот, сè уште чека на своето деби во најсилната кошаркарска лига. Иако имаше најави дека тој конечно ќе дебитира на натпреварот...
Кошарка Спорт

Вилијамсон уште не заигра во НБА, а заработи 75 милиони долари

Слободен печат
Најголемата сензација во НБА лигата по Леброн Џејмс, Зајон Вилијамсон иако нема одиграно ниту една минута во дресот на Њу Орлеанс пеликанс, веќе заработува десетици...
Кошарка Спорт

Очекувано, Њу Орлеанс го избра Вилијамсон

Слободен печат
Колеџ сензацијата или најголемото кошаркарско чудо по Леброн Џејмс, Зајон Вилијамсон, очекувано е прв пик на НБА драфтот. Њу Орлеанс хорнетс по размената на Ентони...
Кошарка Спорт

НБА во шок, првиот пик не сака да оди на драфт

Слободен печат
Најдобриот млад кошаркар на светот, Зајон Вилијамсон сите го гледаат како прв избор на годинешниот НБА драфт, но тој со последните постапки е на добар...
Кошарка Спорт

Бинго за Њу Орлеанс, бираат први на драфтот

Слободен печат
Њу Орлеанс е победникот на лотаријата со која добија право да бираат први на НБА драфтот, и тоа значи избор на суперталентираниот Зајон Вилијамсон. Њу...
Кошарка Спорт

Зајон е Дрејмонд Грин со ракети во задникот

Слободен печат
За Вилијамсон заврши сезоната во НЦАА лигата по поразот на неговиот универзитет „Дјук“ од Мичиген стејт, но лудилото околу него не престанува. Никој не се...