загинат Archives - Слободен печат

Tag : загинат

Вести Регион

Планинар загина при пад во провалија во Словенија

Слободен печат
Планинар (69) загина при пад во провалија во областа Острица во Словенија. Како што јави дописникот на МИА до Љубљана, додека планинарот се движел по...
Вести Македонија Слајдер

Еден загинат и двајца повредени во сообраќајка кај Струмица

МИА Агенција
Шеесет и тригодишниот В.А. од село Пиперево загина во сообраќајна несреќа што се случи денеска околу 13:20 часот на локалниот пат за село Добрoшинци, кај...
Хроника

Еден полицаец настрада, друг тешко повреден на патот Тетово-Гостивар

Слободен печат
На патот Тетово-Гостивар денеска се случи тешка сообраќајна несреќа. Полициските службеници од полициската станица Гостивар П.Ѓ. и Ф.Ш. биле удрени од патничко возило „форд фокус“...
Вести Македонија

Во пожарот во Велес изгоре куќа, а загина и нејзиниот сопственик

МИА
Во пожарот кој избувнал ноќеска во велешката населба Варналиите изгоре една куќа, а загина и нејзиниот сопственик. Пожарот е локализиран и се работи на целосна...
Вести Планета

НОВИ ДЕТАЛИ ОД ЕКПЛОЗИЈАТА ВО ГЕРМАНИЈА: Во стан на станбениот комплекс пронајдени плински боци и стара муниција

Слободен печат
Во еден стан од зградата во која денес одекна силна експлозија, германската полиција пронајде плински боци и стара воена муниција. Во експлозијата загина најмалку едно...
Вести Планета

Едно лице загина, десетици повредени во експлозијата во станбен објект на истокот на Германија

Слободен печат
Едно лице загина во денешната експлозија во стан во германскиот град Бланкенбург, соопшти портпаролот на полицијата. Во експлозијата се повредени околу 25 лица, јави германската...
Вести Планета

УАПСЕНИ УБИЈЦИТЕ НА МАЛИОТ САША: Дали синот на политичарот загинал поради матниот бизнис на татко му?

Слободен печат
Автомобилот во кој беше убиен тригодишниот син на украинскиот политичар и бизнисмен Вјачеслав Соболев припаѓа на компанија за која се води истрага заради сомневање дека...
Вести Планета

Хеликоптерска несреќа во Русија, загина директорот на „Абрау ер транспорт”

Слободен печат
Јуриј Корољев, директор на непрофитната организација „Абрау ер транспорт” денеска загина во хеликоптерска несреќа во руската Краснодарската Област. Хеликоптерот полетал од градот Абрау-Дурсо за Анапа...
Вести Македонија

Еден загинат на секои два-три дена

МИА Агенција
Во државава во просек, 150 до 160 лица годишно го губат животот во сообраќајни незгоди, односно по едно лице на секои 2-3 дена. Околу 6...
Вести Хроника

Млад маж загина во страшна сообраќајка на автопатот Куманово – Велес

Слободен печат
Триесет и шестгодишник загина во сообраќајка на автопатот Куманово – Велес, соопшти Министерството за внатрешни работи. „Вчера во 14.30 часот на автопатот Куманово – Велес,...