12.8 C
Скопје

Tag : забрзано

Вести Регион

Хрватска забрзано се вооружува

Слободен печат
Со купување на 12 повеќенаменски борбени авиони, воениот буџет на Хрватска за прв пат оваа година ќе надмине два проценти од БДП. Во исто време,...
Вести Свет

„Аксиос”: САД можат да ја вратат процедурата за забрзано депортирање имигранти

МИА Агенција
Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден размислува да ја врати праксата на забрзана депортацијата на семејствата на илегалните имигранти, јави порталот „Аксиос”. Продолжувањето на праксата...
Жена Магазин

За забрзано слабеење: Зошто ни треба витамин Ц?

Слободен печат
Ц-витаминот е голем сојузник во борбата против килограмите, а тоа го докажаа неколку истражувања. Најдобро е да се внесува преку конзумирање на овошје и зеленчук,...