• забрани

„Тајмс”: Германија сака да им забрани на британските патници влез во ЕУ

Германија ќе се обиде да им забрани влез на британските патници во Европската унија, без разлика дали ја примиле вакцината против Ковид-19, пренесува денеска „Тајмс”. Германската канцеларка Ангела Меркел сака да ја прогласи Велика Британија за „загрижувачка земја” затоа што делта варијантатата на вирусот е премногу распространета во оваа земја, пренесува весникот. Весникот додава дека …

„Тајмс”: Германија сака да им забрани на британските патници влез во ЕУ Read More »