Tag : забивање

Кошарка Спорт

НБА легенда и на 64 години без проблем забива (ВИДЕО)

Слободен печат
Маркис Џонсон член на кошаркарската Куќа на славните и легенда на Милвоки бакс кој во 12-годишната кариера во НБА (1977-1989) просечно постигнуваше по 20 поени...
Кошарка Спорт

Џордан го избра најдоброто забивање во историјата на „Ол-Стар“ викенд (ВИДЕО)

Слободен печат
Сите со нетрпение го очекуваат можеби најинтересниот дел од НБА „Ол-Стар“ викендите, после натпреварот помеѓу „Ѕвездите во подем“ следува вториот дел од спектаклот во Чикаго....
Кошарка Спорт

Како ли им успеа, досега невидено забивање на Харлем Глобтротерси! (ВИДЕО)

Слободен печат
Членовите на „Харлем Глобтротерси“ повторно го привлекуваат вниманието со своите неверојатни кошаркарски потези. Глобтротерси имаат за обврска да ја забавуваат публиката со своите настапи во...
Кошарка Спорт

„Кралот“ Џејмс го повтори забивањето на Коби Брајант од пред 19 години! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во четвртокот Лос Анџелес Лејкерс загуби од Хјустон Рокетс на домашен терен со 121:111, но едно забивање на Леброн Џејмс го одбележа овој НБА натпревар....
Кошарка Спорт

Потег на денот, Хачимура го стави на постер Тарнер (ВИДЕО)

Слободен печат
Американците иако ја прегазија Јапонија, добро ќе го запомнат името на Руи Хачимура кој го направи потегот на досегашниот дел од Мундобаскетот во Кина. Крилниот...