10 C
Скопје

Tag : заби

Хроника

Автомобил се заби во дрво на „Партизанска“

На социјалните мрежи се објави фотографија на која се гледа како автомобил се забил во дрво пред Лептокарија во Карпош 3, непосредно пред Скопје Сити...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Кога да ги миете забите, пред или по првото утринско кафе?

Слободен печат
Иако на многумина им изгледа логично да ги мијат забите по пиењето на утринското кафе – бидејќи остава дамки на забите, а неговата киселост го...
Живот Магазин Магазин слајдер

Народни лекови за парадентозата: Спасете ги своите заби на време!

Слободен Печат
Со парадентоза се соочува околу 70% од популацијата. Парадентозата доведува до губењето на забите, но укажува и на други големи проблеми во телото… Лекарите открија...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Ова го нема ниту во бокс, му гу собираа забите по теренот

Слободен печат
На натпреварот од 20. коло од бразилскиот шампионат помеѓу Атлетико Гојаненсе и Коринтијанс го одбележа неверојатниот момент од првото полувреме. Имено, фудбалерот на Коринтијанс, Отеро,...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Погледнете што може да се случи доколку проголтате чепкалка за заби! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Четката за заби е предмет во секојдневната употреба. Многумина посегнуваат по неа за да го отстранат вишокот храна зад забите. Дали некогаш сте се запрашале...
Забава Магазин Магазин слајдер

Нов бизарен „предизвик“ на Тик-Ток: Стоматолозите запрепастени, апелираат да не го правите ова на вашите заби (ВИДЕО)

Слободен печат
Сѐ повеќе млади го прифаќаат тик ток-предизвикот и со турпија за нокти си ги рамнат забите. Целата постапка ја снимаат, а потоа ја објавуваат на...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Пет намирници кои треба да ги јадете за да го подобрите вашето орално здравје!

Слободен Печат
Многумина поради коронавирусот ги одложија редовните прегледи кај забарите, но оралното здравје е исклучително важно. На него, помеѓу останатото, огромно влијание има исхраната. Благото е...
Забава Магазин

Ве боли забот? Еве како да ја намалите болката

Слободен печат
Обично забоболката почнува навечер, кога стоматолошките ординации и аптеките се затворени, а дома, како за инает, нема ниедно апче против болка. Минутите минуваат бавно, болката...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Детали од снимањето на „Пиратите од Карибите“: Зошто Џек Спароу има златни заби и кој актер ја одбил главната улога мислејќи дека филмот ќе биде промашување

Слободен печат
Франшизата „Пиратите од карибите“ е една од најуспешните во филмската индустрија, а од 2003 година и почетокот на снимањето, па се до денес секое ново...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Викторија Бекам после 10 години се насмеа: Нејзиниот син објави слика на која сите гледаат во нејзините заби! (ФОТО)

Слободен Печат
Сопругата на поранешниот професионален фудбалер Дејвид Бекам (45), Викторија Бекам (46) ретко се смее во јавноста, а овој пат на фотографијата со синот покажа перфектна...