16 C
Скопје

Tag : вулин

Вести Регион Слајдер

Вулин: Марихуаната нема да биде легализирана во Србија се додека Вучиќ е претседател на државата

МИА Агенција
Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин изјави денеска дека марихуаната нема да биде легализирана во Србија се додека Александар Вучиќ е претседател на...
Вести Ви Препорачуваме Хроника

ВИДЕО I Вулин: Десет килограми експлозив биле пронајдени во тајната просторија во „куќата на ужасот“ во Ритопек

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи Александар Вулин денес изјави дека е пронајдена „тајна просторија“ со десет килограми експлозив во куќа во Ритопек, што ја користеле членовите...
Вести Регион Слајдер

Вулин: Мафијата во Србија е многу моќна

Слободен печат
Српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин изјави дека мафијата во Србија е многу моќна и да располага со неограничени пари кои секогаш прозборуваат, додавајќи...
Вести Регион Слајдер

Дачиќ и Вулин утре ќе ја примат руската вакцина против ковид-19

И.И.
Според соопштението на Владата на Србија, претседателот на Собранието, Ивица Дачиќ и министерот за внатрешни работи Александар Вулин утре ќе ја примат руската вакцина против...
Вести Регион Слајдер

Вулин: Рама нека се извини за поддршката на убијците од ОВК

Слободен печат
Српскиот министер за одбрана Александар Вулин изјави денеска, по повод вербалната нота која министерството за надворешни работи на Албанија ја испрати до Србија заради неговите...
Вести Регион

Еди Рама побара Вучиќ да му се извини во име на државата Србија.

Илинка Иљоска
Премиерот на Албанија, Еди Рама, објави дека Министерството за надворешни работи го покани српскиот амбасадор во Тирана да му достави вербална нота, по изјавите на...
Вести Регион Слајдер

Вулин: Србија ги замрзнува сите воени вежби и активности со партнерите заради притисок од ЕУ

Слободен печат
Владата на Србија на денешната седница донесе одлука со која ги замрзнува сите воени вежби и активности со сите партнери, јави Б92. – Република Србија...
Вести Регион Слајдер

Вучиќ: Ќе го сочуваме мирот за нашата држава – Вулин: Ова е обид за државен удар и предизвикување граѓанска војна

Слободен печат
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, им порача на граѓаните дека државата ќе може да „го заштити мирот и стабилноста и покрај криминалните, хулиганите, насилните напади”...
Вести Регион

Вулин: Државата мора соодветно да одговори на насилството

Слободен печат
Насилните протести во Белград имаат една цел, а тоа е државен удар и земјата мора да одговори на соодветен начин, изјави српскиот министер за одбрана...
Вести Регион Слајдер

Вулин: Опозициските политичари и силеџиите да бидат казнети или нема демократија во Србија

Слободен печат
Српскиот министер за одбрана Александар Вулин изнесе соопштение за вчерашните протести каде за виновни ги смета опозициските политичари, а демонстрантите ги нарекува хулигани. „Бидејќи оние...