4 C
Скопје

Tag : Вуди Ален

Магазин Магазин слајдер Сцена

Се огласи и Вуди Ален: Документарецот на „HBO“ е преполн со лаги

Слободен Печат
Вуди Ален и неговата сопруга Шун-Ји Превин за новата документарна серија за американскиот актер и режисер велат дека е „преполна со лаги“. Првата епизода од...
Забава Магазин Некатегоризирано

„Ми јадеше од рацете…“ Непријатни детали од врската на Вуди Ален и посвоената ќерка на неговата поранешна љубов

Слободен печат
Мемоарите на Ален „Apropos of Nothing“ се посветени на 49-годишната Сун Ји, со која и денес е во брак. – За најдобрата Сун Ји. И...
Забава Магазин

Откажана е толку очекуваната автобиографија на Вуди Ален во САД зашто никој не сака да ја печати, во Европа излегува во април

Слободен печат
Автобиографијата на Вуди Ален беше најавена со голема промоција да биде пуштена во продажба истовремено во САД и во Европа на 9-ти април, 2020. За...
Еспресо Магазин Филм и ТВ

Скарлет Јохансон и понатаму му верува на Вуди Ален, но ги поддржува и жените!

Слободен Печат
Пред скоро 3 месеци актерката Скарлет Јохансон во разговор за The Hollywood Reporter изјавила дека го сака и почитува режисерот Вуди Ален, откако глумела во...
Еспресо Шоу биз

Вуди Ален „персона нон грата“ во Америка

Слободен печат
Американскиот оскаровец и режисер Вуди Ален (83), кој по обвиненијата дека ја злоставувал својата ќерка се соочил со презир од колегите од филмската индустрија, не...