Tag : возраст

Забава Магазин

Машки карактеристики кои ги привлекуваат жените

Слободен печат
Мажите постојано се обидуваат да дојдат до одговорите, што жените сакаат и што барaат кај мажите. Затоа и често се трудат да менуваат фризури, да...
Магазин Семејство

Како да ја поттикнете детската фантазија

Слободен печат
Детската фантазија е она што детето во вистинскиот свет не го доживува, тоа се настани резервирани само за детскиот свет. Таа ќе го носи детето...
Магазин Семејство

Од која возраст децата може да ги вклучиме во домашните активности и во кои активности

Слободен печат
На децата треба да им доверуваме домашни задачи бидејќи на тој начин детето се чувствува корисно и почитувано во семејството. Со вклучувањето на детето во...
Магазин Семејство

До која возраст вашето малечко треба да спие во бебешко креветче?

Слободен печат
Ако не сте сигурни до кога малечките треба да спијат во креветче, еве што велат експертите по неодамнешното истражување. Родителите кои не ги „тераат“ децата...
Магазин Семејство

Како да ги мотивирате вашите деца повеќе да читаат книги?

Слободен печат
Децата не се раѓаат знаејќи дали треба да читаат или не. Се разбира дека не можете со сила да ги натерате да го прават тоа,...
Вести Македонија

Mалите генијалци заминуваат на Олимпијада во Белград (ФОТО)

Слободен печат
Вчера (02 јуни), во скопското средно училиште „Никола Карев” се одржа првиот голем детски натпревар по ментална аритметика во организација на „Малац Генијалац”. На овој...
Здравје Магазин

8 намирници што треба да ги избегнувате по 30-тата

Слободен печат
Сигурно и веќе сте забележале дека веќе не можете да поднесете некои намирници кои претходно сте ги јаделе со задоволство....
Еспресо Шоу биз

Почина легендарната актерка Дорис Деј

Слободен печат
Дорис Деј, познатата холивудска ѕвезда, почина на 97-годишна возраст. Актерката починала во својот дом во Кармел Волеи во Калифорнија од компликација настаната поради воспаление на...
Еспресо Секс

На која возраст се доживува најинтензивниот оргазам?

Повеќето луѓе мислат дека најдобрите сексуални искуства ќе ги доживеете додека сте млади, слободни и безгрижни во вашите 20-ти години. Меѓутоа, најновите истражувања докажуваат дека...