24.8 C
Скопје

Tag : војник

Вести Регион

На непознат му дала 15.000 евра и мобилни телефони, мислела дека е американски војник кој е вљубен во неа

Слободен печат
Жена од Иванец во близина на Вараждин пријавила во полиција дека била измамена од непознато лице на социјалните мрежи. За случајот извести и тамошната полиција...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Вечерва во Македонија ќе пристигне војникот од Африка суспектен на јужноафрикански сој, место за паника нема

Доцна вечерва во Македонија ќе пристигне воено лице кое е на мисија во Централно Африканската Република и за кое се верува дека е позитивен на...
Свет

Еден украински војник загина, еден е повреден во судирите со проруските сепаратисти

МИА Агенција
Еден украински војник загина, а друг е ранет во судирите со проруските сепаратисти во источниот дел на земјата, во услови на нови тензии со Москва....
Хроника

Се преврте српски воен камион, испадна ракета, повреден е војник

Сообраќајот на дел од белградската обиколница во правец кон Остружница е во прекин откако воен камион излета од патот и се превртел. Воен камион превезувал ракети....
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Лошото време им ја отежна потрагата по масовната гробница на косовските форензичари за која сведочел македонски војник

Илинка Иљоска
Од средата наутро, косовските форензички екипи заминаа во селото Станај во Гњилане, кое се наоѓа на границата со Северна Македонија, во потрага по остатоци од...
Вести Регион

Американски војник загинал во инцидент во Косово

Слободен печат
Американскиот Секретаријат за одбрана објави дека 20-годишен припадник на американската армија, кој служел во мировната мисија во Косово, го загубил животот. Според извештајот, војник од...
Вести Свет

Генерал Апират Конгсомпонг: Војникот кој уби 29 лица во трговскиот центар не бил чесно третиран од неговиот офицер

Слободен печат
Командантот на тајландската војска, генералот Апират Конгсомпонг, денеска изјави дека војникот, Џакрапант Тома, кој пред три дена уби 29 лица во еден трговски центар, не...
Вести Свет

Двајца американски војници се убиени, а шестмина се повредени во напад на авганистански војник

Слободен печат
Двајца американски војници се убиени, а шестмина се повредени во напад со митралез изведен од авганистански војник во источен Авганистан, соопшти американската војска. – Според...
Вести Свет

Сè уште трае потрагата по напаѓачот на Тајланд

Слободен печат
Сè уште трае потрагата по тајландскиот војник кој уби најмалку 20 лица и влезе во трговски центар „Терминал 21″ во градот Корат, каде се претпоставува...
Вести Свет

Тајландските специјалци упаднаа во трговскиот центар, се бара војникот кој изврши масакр (ВИДЕО)

Слободен печат
Полицијата и војската упаднаа во тајландскиот трговски центар, каде се наоѓа војникот кој уби најмалку 20 лица. Портпаролот на тајландското Министерство за одбрана соопшти дека...