Tag : воена база

Вести Свет

Експлозија во воена база во Јордан: Нема пријави за жртви

Слободен печат
Силна експлозија одекна ноќеска во воена база во Јордан и предизвика пожар во едно од складиштата со оружје, соопштија локалните власти. Засега нема информации за...
Вести Свет

Се урна американски воен авион врз база во Јужна Каролина, пилотот загина (ВИДЕО)

Слободен печат
Американски воен авион Ф-16 се урна во базата „Шоу“ на Военото воздухопловство на САД во Јужна Каролина, а пилотот загинал, се наведува на официјалната страница...
Вести Свет

Пукање во воено-морска база во Тексас, напаѓачот „неутрализиран”

Слободен печат
Безбедносните сили „неутрализирале” напаѓач пред воената база Корпус Кристи во Тексас откако тој отворил оган и ранил едно лице. Засега нема информации дали во инцидентот...
Вести Свет

Американски пилоти пронајдени мртви во воена база во Германија

Алек Стојковски
Двајца американски воени пилоти биле пронајдени мртви во спална соба во воздухопловната база Спандхалем во Бинсфелд, Германија. Засега нема детали за причината за смртта, а...
Вести Свет

Во напад на американска воена база во Кенија загинале четири терористи на Ал Шабаб

Слободен печат
Командата на кениските вооружени сили соопшти дека во петочниот терористички напад врз американска воена база во земјата биле ликвидирани и четворица терористи, јави телевизијата Си-Ен-Ен....
Вести Свет

ТРЕВОГА ВО САД: Во нападот во воената база на Флорида загинаа три лица

Слободен печат
Три лица, вклучувајќи го и осомничениот напаѓач, се убиени денеска во военопоморската база Пенсакола, во американската сојузна држава Флорида, јавуваат американските медиуми. Од канцеларијата на...
Вести Свет

НОВ НАПАД ВО САД: Еден убиен и повеќе ранети во американска воена паза во Флорида

Слободен печат
Во военопоморската воздухопловна база Пенсакола, во американската сојузна држава Флорида, денеска дојде до тежок вооружен инцидент во кој едно лица загина, а повеќемина други се...
Вести Свет

ЏИХАДИСТИТЕ ГИ НАПАДНАА АМЕРИКАНЦИТЕ: Престрелки и експлозии во воена база на САД во Сомалија

Слободен печат
Џихиадисти ја нападнаа воената база каде американски војници обучуваат командоси во Сомалија. Локалното население сведочи за силни експлозии и звуци од огнено оружје во близина...
Автомагазин Вести Магазин Свет

Што прават 9.000 МЕРЦЕДЕСИ во германска воена база ? (ВИДЕО)

Слободен печат
Деновиве најинтригантното прашање помеѓу новинарите во Германија кои ја следат автоиндустријата е: зошто 9.000 нови автомобили од марката Мерцедес стојат паркирани на 2,5 километри долгата...
Вести Свет

САД се враќаат во воената база во Саудиска Арабија

Слободен печат
САД по деценија и пол повторно испраќаат своја војска и воени ресурси во воздушната база во Саудиска Арабија, а по ескалацијата на тензиите во Персискиот...