24.8 C
Скопје

Tag : Владан Дробицки

Вести Култура

Дробицки: Новиот фестивал ќе ја промовира македонската џез музика (ВИДЕО)

Слободен печат
Во организација на дискографската куќа ПМГЏЕЗ на 23 и 24 јули, во паркот кај Младинскиот културен центар во Скопје ќе биде одржаното првото издание на...