13 C
Скопје

Tag : вкусни

Магазин Магазин слајдер Храна

Нема да им одолеете: Вкусни десерти што мора барем еднаш да ги подготвите

Слободен печат
Колку и да се грижите за здравата исхрана и избегнувате слатки, сепак воред е повремено да си дозволитеод овие „слатки гревови“. Десертите неги проценувајте врз...
Магазин Магазин слајдер Храна

Нова занимација за ова попладне – Кнедли со кајсии: Неодоливи, меки и неверојатно сочни!

Слободен печат
Во овој рецепт ве уверуваме дека ќе се заљубите на прв поглед… Потребни состојки: – 10 кајсии – 300 грама компир – 150 грама брашно...
Магазин Магазин слајдер Храна

Направете си вкусни домашни варени ѓевречиња (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: 500 грама брашно (може бело или мешавина од 300 грама бело и 200 грама интегрално брашно) 1/2 коцка свеж квасец или 20 грама сув...
Магазин Храна

Посни домашни бајадери – Неверојатно вкусни, се топат во уста!

Слободен печат
Магичен десерт за сите генерации, пробајте ги овие домашни бајадери кои се топат во уста… Потребни состојки: – 600 грама шеќер – 350 грама посни...
Еспресо Храна

Интегрални варени гевречиња (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Сос­тојки: 500 гр ин­тег­рал­но брашно 1 коцка свеж ква­сец по­ло­ви­на ча­ша мла­ка вода 2 ла­жи­ци масло 200 гр пу­тер по­ло­ви­на ла­жич­ка сол су­сам за по­си­пу­вање...
Еспресо Храна

4 неодоливо вкусни рецепти за совршени чикен нагетс (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден ист рецепт може да биде подготвен на неколку различни начини, а ние ви ги претставуваме четирите најдобри начини. Може да ви послужат како ручек,...
Еспресо Храна

Домашните се повкусни: Направете си вкусни наполитанки (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Култните наполитанки се десерт од нашето детство, кои беа задолжителни во секој дом. Сигурно ги паметите домашните наполитанки на вашите мајки и баби, кои никако...
Еспресо Храна

Совршени крцкави грицки: Поховани печурки (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Нема да му одолеете на вкусот на ова интересно предјадење… Состојки: – 500 гр свежи шампињони – 100 грама брашно – 2 јајца – 50...
Еспресо Храна

Вкусни крофни кои се печат во рерна (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Според традиционалните рецепти, крофните се пржат во длабоко масло. Со цел да ги одбегнат маснотиите, некои ја претпочитаат оваа поздрава верзија која е многу лесна...
Еспресо Храна

Неодоливо пенасти и вкусни: Црвени палачинки! (ВИДЕО)

Слободен печат
Интересна верзија од омилените слатки палачинки кои сите ги обожаваме… Ви претставуваме рецепт за прекрасни палачинки кои се истакнуваат со својот интересен изглед, пред се....