18.8 C
Скопје

Tag : визија

Вести Регион Слајдер

Палмер ја објави американската визија за Западен Балкан

Слободен печат
Американскиот претставник на Балканот, Метју Палмер денес изјави дека постојаната американска визија за Западен Балкан е онаа што регионот ја смета за посветена на европската...
Ви Препорачуваме Слободен удар

Булдожер со визија

Жарко Јорданоски
Минатата недела во Арлингтон, Вирџинија, на 77-годишна возраст почина Џејмс Пердју, висок американски дипломат, политички стратег и воен разузнавач, чие име во еден период беше...
Вести Економија

Северна Кореја со апел до граѓаните: Купувајте домашни производи

Слободен печат
Северна Кореја ја истакнува локализацијата како дел од напорите во изградбата на самоодржлива економија сега кога изгледите за укинување на санкциите се лоши поради преговорите...
Вести Свет

Џафери: Веќе имаме визија каде сакаме да ја видиме земјата во иднина

Слободен печат
Во овие 28 години самостојност, сите кои беа дел од донесувањето, спроведувањето и живеењето со донесените одлуки од овој или оној политички чинител, работеа многу...