13 C
Скопје

Tag : висока

Вести Економија

Намаленото производство на домати и краставици ќе ја крене цената за крајните потрошувачи

Слободен печат
Цената на зеленчукот на зелените пазари секако во најголем дел се формира врз откупната цена по која се откупуваат од производителите. Сепак намаленото производство во...
Вести Македонија

Викендов до 41 степен, портокалова фаза до четврток

Слободен печат
Сончево и многу топло со температури до 41 степен и висок УВ индекс ќе биде во земјава и денеска и утре. Топлотниот бран од портокалова...
Еспресо Мода

Гвинет Палтроу воодушеви со изборот на фустан (ФОТО)

Слободен печат
Познатата американска актерка и сопственичка на компанијата Goop, Гвинет Палтроу, со својата појава го увеличи претставувањето на новата колекција од висока мода со потпис на...