1 C
Скопје

Tag : видеоспот

Забава Магазин

Емотивна песна на пејачката Бојана Скендеровски: Тие се „круната“ на мојот живот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
По подолга пауза на македонската музичка сцена со нова песна се враќа и познатата пејачка Бојана Скендеровски или пак ако сакате и Атанасовска. Малку повозрасната...
Забава Магазин

Ако светот е на пауза, музиката не е: Младиот фолк-пејач Живе ја промовира неговата најнова песна – „Да си моја“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Музичката индустрија е можеби една од најпогодените гранки во светот поради пандемијата со корона-кризата која трае скоро една година, но и во едни такви услови,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Миленикот на жирикомисијата од „Ѕвездите на Гранд“, Гоце од Прилеп сними песна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Прилепчанецот Гоце Бошковски – Чоки е еден од оние македонски учесници во најголемото и најпопуларно регионално музичко натпреварување, музичкото талент шоу „Ѕвездите на Гранд“, кои...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Од оперско пеење, до награда на „Макфест“: Интервју со Полина Тасева, новата ѕвезда на македонската музичка сцена! (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски
Без дилема на 35-то издание на музичкиот фестивал „Макфест“ кое се одржа пред неколку дена, наградата за најдобар дебитант заврши во вистински раце.  Младата пејачка...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Многу нејзини колешки ги „проголтаа“ годините: Сопственичката на хитот „Boys, Boys, Boys“ и на 52 години е „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Италијанската пејачка Сабрина Салерно (51) во далечната 1987 година го полуде светот, особено мажите со провокативниот спот за песната „Boys, Boys, Boys“. Да потсетиме, таа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џеј Ло и Малума снимија две песни во една: Спотот е уживање за сите ваши сетила! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
„Pa ti + Lonely“ се вика заедничкиот проект на мега популарните Џенифер Лопез и Малума. Станува збор за нивна прва соработка во која направија две...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Наша позната манекенка стана пејачка: Нејзиниот спот ќе сакате да го погледнете повеќепати! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Македонската естрада е побогата за уште една нова пејачка, која покрај пеењето, многумина ќе воодушеви и со својот атрактивен изглед. Станува збор за младата пејачка...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Македонската естрада е побогата за уште една млада пејачка: Слушнете како пее Лара Иванова! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Овој викенд под ведро небо се одржа 35. издание на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“, каде свое учество зеде младата пејачка Лара Иванова со темата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Македонската естрада доби ултра згодна пејачка: Погледнете го спотот на Полина Тасева! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Македонската музичка сцена и тоа како има потреба од нови имиња кои ќе ја освежат, но и разбудат естрадата. Едно такво име е ѝ младата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Младиот македонски пејач тргна да ја освојува светската музичка сцена! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Во бројно присуство на афирмирани артисти, музички експерти, колеги, пријатели и новинари во средата во едно познато во Скопје беше промовиран новиот музички проект на...