Tag : видеоконференција

Вести Свет

Германското министерство го забрани користењето на ZOOM преку службените мобилни

Слободен печат
Германското министерство за надворешни работи издаде денеска упатство до своите вработени на службените мобилни телефони да не ја инсталираат апликацијата Zoom која, посебно во време...
Спорт Фудбал

Натпреварот Македонија-Косово пред ново одложување!?

Слободен печат
Првите луѓе на европскиот фудбал закажаа нов состанок в среда (1 април) со претставниците на сите свои 55 членки, а се очекува да бидат донесени...
Вести Македонија Слајдер

Денес формална одлука на ЕУ за старт на преговори со Северна Македонија

Слободен печат
Министрите за надворешни работи на ЕУ денеска преку видеоконференција треба да ги одобрат заклучоците финализирани на амбасадорско ниво со кои се дава зелено светло за...
Кошарка Спорт

Кога Шекил ќе се појави на школски час (ВИДЕО)

Слободен печат
Школите во САД се затворени поради пандемијата на коронавирусот, а наставата продолжува да се одржува преку видеоконференција. Така една група на првачиња добија вистинско изненадување...