-1 C
Скопје

Tag : вежба

Вести Регион Слајдер

Најава за голема воена вежба на НАТО на пролет: И македонската армија во „Дефендер 21“, активности и на Криволак

Слободен печат
Вооружените сили на САД и сојузниците од НАТО кон крајот на пролетта во 2021 година ќе одржат голема воена вежба „Бранител на Европа 21″ (Defender...
Вести Регион

Србија и БиХ во заедничка воена вежба по конфликтот во 90-тите

Слободен печат
За прв пат по вооружените конфликти во 90-тите години, вооружените сили на Босна и Херцеговина и Србија ќе се вклучат во заедничка воена вежба на...
Вести Регион Слајдер

Полициска вежба во Белград: Се стегаше „обрач“ околу Палата „Србија“

Слободен печат
На платото пред Палата „Србија“ во Белград попладнево се одржа полициска тактичко–показна вежба под називот „Обрач 2020“. Станува збор за антитерористичка вежба за брза реакција...
Вести Македонија Слајдер

Претседателите Пендаровски и Пахор на показна вежба на армиските специјалци во Охрид

Слободен печат
Претседателите на Северна Македонија и на Словенија Стево Пендаровски и Борут Пахор денеска го посетија Кампот за обука на вода на Армијата на Република Северна...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатата водителка вежбаше пред Влада и ги покани политичарите на тренинг (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата водителка Снеже Велков на својот профил на Инстаграм постојано споделува видеа и фотографии од нејзините тренинзи. Тие секогаш се во природа и на најразлични...
Вести Свет

Се урна понтонски мост при воена вежба во Русија, повредени 18 лица

Слободен печат
Најмалку 18 лица се повредени за време на воена вежба кога се урнал понтонски мост во еврејскиот автономен регион во Русија, соопштија локалните власти. „Во...
Вести Свет

Путин нареди одржување на воени вежби со учество на 150.000 војници

Слободен печат
Претседателот на Русија, Владимир Путин, нареди одржување воени вежби низ целата држава со учество на околу 150.000 војници. Министерството за одбрана на Русија нагласува дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Терминатор вежба, Лулу го набљудува – Шварценегер не може да се оддели од своето магаре (ВИДЕО)

Слободен печат
Најпознатиот терминатор Арнолд Шварценегер (72) не се одвјува од своите домашни миленици, меѓу кои е и бескрајно симпатичното магаре Лулу, со кое најдобро се запознавме...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вереницата на Кристијано Роналдо не престанува да провоцира: Објави фотографија од која ќе се препотите (ФОТО)

Васко Спасоски
Атрактивната вереница на еден од најдобрите фудбалери во светот на денешницата, Кристијано Роналдо, Георгина Родригез повторно ги израдува своите обожаватели на социјалните мрежи со фотографија...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерката на легендарниот фудбалер, секс-бомбата Бјанка го препоти тренерот во паркот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Секс-бомбата Бјанка Гаскоњ (33), ќерка на легендарниот фудбалер Пол Гаскоњ ,инаку модел и ријалити ѕвезда, повторно ги остави мажите со отворени усти поради своите бујни...