• вештачење

Слободен печат дојде до вештачењето за Веапоска: Додека не паднала во шок, лекарите не се интересирале зошто крвари

Откако јавното обвинителство во Струга денеска поднесе обвинителен акт против тројца доктори од струшката болница, зашто на родилката Јилдз Веапоска и ги извадиле матката, јајникот и бубрегот при нешто што требало да биде рутинска операција со царски рез, Слободен печат дојде до крунскиот доказ кој ќе биде користен во судската постапка, и кој покажува дека …

Слободен печат дојде до вештачењето за Веапоска: Додека не паднала во шок, лекарите не се интересирале зошто крвари Read More »