9 C
Скопје

Tag : Венус Вилијамс

Останатo Спорт

РОЛАН ГАРОС: Финалистот од Рим му препушти само четири гема на Кецмановиќ

Слободен печат
Аргентинскиот тенисер Диего Шварцман на стартот од Ролан Гарос ја потврди одличната форма која му донесе финале на Мастерсот во Рим. Шварцман во првото коло...
Останатo Спорт

Алжирката Ибу го расплака тенискиот свет со писмото до Тим, сега добива поддршка од сите страни (ВИДЕО) 

Слободен печат
Отвореното писмо на алжирската тенисерка Инес Ибу упатено до Доминик Тим ги потресе тенискиот свет. Алжирката која е 620. на ВТА ранг листа го критикуваше...
Останатo Спорт

Има само 15 години и ја елиминираше Вилијамс (ВИДЕО)

Слободен печат
Гоф која има само 15 години успеа да приреди изненадување на стартот и ја совлада Венус Вилијамс со резултат 2:0 по сетови 6:4 и 6:4....
Останатo Спорт

Серена се повлече од Мастерсотво Рим

Слободен печат
Серена Вилијамс пред дуелот од второто коло против својата постара сестра, Венус, одлучи да се повлече од Мастерс турнирот во Рим, поради повреда на левото...