2 C
Скопје

Tag : вегетаријанска кујна

Еспресо Храна

ЗДРАВ ВЕГЕТАРИЈАНСКИ ОБРОК: Фалафел топчиња со хумус

Слободен печат
Лесно и вкусно, јадењето од Блискиот Исток станува се попопуларно во нашите простори, а го измислиле египетските бедуини. Со малку грчки јогурт ќе добиете идеално...