• Вашингтон визардс

Леброн Џејмс ќе добие фантастичен соиграч, Вестбрук се прости од навивачите на Вашингтон

Во ноќта кога беше одржан НБА драфтот, Расел Вестбрук потврди дека ќе го напушти Вашингтон визардс откако на социјалните мрежи се прости од навивачите. Новинарот на ЕСПН, Адријан Војнаровски, кој речиси никогаш не греши кога станува збор за информациите во НБА, објави дека Вестбрук ќе се пресели во ЛА Лејкерс во замена за Кајл Кузма, …

Леброн Џејмс ќе добие фантастичен соиграч, Вестбрук се прости од навивачите на Вашингтон Read More »