11 C
Скопје

Tag : Вашингтон визардс

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Џабе Јокиќ и Мареј играат фантастично, Денвер си губи

Слободен печат
Вашингтон визардс влезе во победничка серија, славеше на шест од последните седум натпревари и почна да бега од дното во Источната конференција. Нивна последна жртва...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јута го урна НБА рекордот во тројки, Лејкерси прокоцкаа „+17“!

Слободен печат
Лидерот во Западната конференција Јута ја забележа 25 победа доцна синоќа во НБА лигата откако со конечен резултат 132:110 го совлада Шарлот. Мичел ги водеше...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Дончиќ ја прекина црната серија, Бил собори рекорд на Мајл Џордан

Слободен печат
Кошаркарите на Далас маверика ја совладаа Атланта хоукс со 122:116 и ја прекина серијата од пет порази по ред. Очекувано, прво име во победата на...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Го загуби мечот, но успеа да постигне 60 поени за Вашингтон!

Слободен печат
Доцна синоќа вечерта во НБА лигата во центарот на вниманието се најде Бредли Бил, одличниот бек на Вашингтон. Играчот на Визардс реализираше дури 60 поени,...
Кошарка Спорт

Мега размена во НБА, Вестбрук оди во Вашингтон, Вол отсега ќе игра заедно со Харден

Слободен печат
По само една година Расел Вестбрук си заминува од Хјустон рокетс, а сега веќе неговиот поранешен соиграч Џејмс Харден во иднина покрај себе ќе го...
Кошарка Спорт

Адетокумбо ја доби казната поради ударот со глава! (ВИДЕО)

Слободен печат
Првите луѓе на НБА лигата одлучија да го суспендираат Јанис Адетокумбо поради неспортски потег на натпреварот помеѓу неговиот Милвоки и Вашингтон. Актуелниот МВП на лигата...
Кошарка Спорт

Се врати НБА, Јокиќ како бек, Денвер подобар од Вашингтон! (ВИДЕО)

Пред и официјално да продолжи сезоната во НБА лигата, доцна синоќа започнаа првите пријателски натпревари. Играчите на Денвер го совладаа составот на Вашингтон со конечен...
Кошарка Спорт

Историјата можеше да биде поинаква, Харден наместо во Хјустон требаше да замине во Вашингтон

Слободен печат
Џејмс Харден во 2012 година да не биде во сенка на Расел Вестбрук и Кевин Дурант од Оклахома сити тандер се пресели во Хјустон рокетс....
Кошарка Спорт

Ваква тројка не е видена во НБА, Лаури во стил на фудбалер! (ВИДЕО)

Слободен печат
Торонто како домаќин го совлада Вашингтон многу убедливо со резултат 140:111, а мечот го одбележа еден неверојатен кош на плејмејкерот на Репторси. Играчите на Репторси...
Кошарка Спорт

Ајзеа Томас го доби најбрзото исклучување во историјата на НБА лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ајзеа Томас, кошаркарот на Вашингтон направи една голема глупост на натпреварот против Портланд во поразот од 122:103. Томас на самиот почеток од мечот заработи директно...