Tag : Вагони

Хроника

Работници за малку не изгореле живи, ги спасила интервенција на пожарникарите

Слободен печат
На 19.11.2020 во 09.19 часот во СВР Скопје, од Бригадата за противпожарна заштита било пријавено дека настанал пожар во механичарска работилница за поправка на вагони...
Хроника

Увидот ќе ги покаже причините за несреќата кај кумановско Черкезе

МИА Агенција
Увидот кој го вршат Македонски железници Транспорт, Македонски Железници Инфраструктура, МВР и основното јавно обвинителство ќе ги покаже причините за несреќата што се случи утрово...
Хроника

Десетина вагони излизгани на пругата кај Куманово

Повеќе од десетина вагони од товарниот воз што сообраќал на релација железничка станица Куманово-Романовце излетале од шините во близина на селото Черкези, кумановско, утрово во...