• усаин болт

Тренерот не му дозволи на Усаин Болт да настапи и на Игрите во Токио

Најбрзиот човек на планетата, Усаин Болт кој има осум златни олимписки медали беше подготвен да приреди спектакл на Олимписките игри во Токио, но не доби зелено светло. Усаин Болт кој е сопственик на светските рекорди на 100 и на 200 метри сакаше да настапи во Токио, неговиот тренер Глен Милс не му даде зелено светло.  …

Тренерот не му дозволи на Усаин Болт да настапи и на Игрите во Токио Read More »