23.8 C
Скопје

Tag : умираат

Вести Свет

420.000 лица умираат годишно од опасна храна

Слободен печат
Околу 600 милиони луѓе низ светот годишно заболуваат од конзумирање на загадена храна, а 420.000 умираат од неа, според СЗО, пренесува Дојче веле. Овие смртни...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО I „Како да не сме во главниот град, луѓето умираат како животни“: Овде короната немилосрдно коси се

Слободен печат
Луѓето кои работат во болници во Делхи се растргнати на сто страни. Многумина се борат за животот на заразените, а во исто време мораат да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким се пофали со новата бања, а фановите ја исмеаја – Ти се расфрлаш додека луѓето умираат! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан сопругот Канје Вест ја изненади со нова бања на чија средина има растенија, од различен вид. Ким Кардашијан заврши со средувањето...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Далибор Петко го копираше аутфитот на Јелена Карлеуша – Луѓето „умираат“ од смеење (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот хрватски радио и ТВ водител Далибор Петко не се досадува ниту во присилната изолација. Тоа досега безброј пати го потврди, а доколку го следите...
Вести Свет

Во Њујорк дневно дома умираат и по 200 луѓе кои не се регистрираат

Во Њујорк, каде тестирањата покажаа дека на коронавирусот се позитивни 76.876 лица, што е за неколку илјади помалку отколку во Кина во врвот на пандемијата,...
Вести Регион

АЛАРМАНТНИ РЕЗУЛТАТИ: Годишно од загадување на воздухот во БиХ умираат 5.000 луѓе

Слободен печат
Во Босна и Херцеговина, посебно во Сараево, Тузла, Зеница и Бања Лука, годишно 5.000 луѓе умираат поради загадување на воздухот, покажуваат податоците објавени во најновиот...
Забава Магазин Останатo Спорт

Колинда навива во транс, а двајца умираат од смеење (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ синоќа во свој стил навивала за Хрватска на „Рујевица“ во Риека, на натпреварот кој Хрватска го доби со 3:1 и...