-2 C
Скопје

Tag : умберто

Магазин Магазин слајдер Ретро

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат
На крајот на јули 1900-та година Умберто уживал во оброк во ресторанот во Монца во друштво на свој доверлив соработник. Немало ништо невообичаено, се додека...
Вести Свет

Ураганот Умберто засилен се приближува до Бермудските Острови

Слободен печат
Ураганот Умберто денеска се засили во категорија три и се очекува да биде силен во наредните денови, соопшти американскиот Национален центар за урагани. Умберто се...
Вести Свет

Бурата Умберто прераснува во ураган, тврдат метеоролозите

Слободен печат
Тропската бура Умберто според очекувањата на метеоролозите денеска треба да прерасне во ураган. Бурата полека станува се посилна северно од Бахамите, соопшти американскиот Национален центар...