• уганда

Во Уганда убиени неколку осомничени за тероризам, приведени се 106 лица

Уганда денеска соопшти дека се убиени неколку осомничени за тероризам, а приведени се 106 лица за време на операциите на безбедносните сили поврзани со акцијата насочена против трите самоубиствени терористички напади во главниот град Кампала минатата недела. „Со цел да го нарушиме и разбиеме домашниот тероризам, ги интензивиравме операциите. Од почетокот на овие операции, 106 …

Во Уганда убиени неколку осомничени за тероризам, приведени се 106 лица Read More »