• Убиства

Напади и убиства на аеродромот во Кабул

Еден авганистански член на обезбедување денеска е убиен кога припадници на авганистанските безбедносни сили и војници од Германија и САД се судрија со непознати напаѓачи на северната порта на аеродромот во Кабул, јави ДПА. Тројца авганистански службеници се повредени во инцидентот во 6:43 наутро (02.13 по Гринич), објави германската армија на Твитер. Ним им е …

Напади и убиства на аеродромот во Кабул Read More »