4 C
Скопје

Tag : турски државјанин

Вести Хроника

Турски државјанин обвинет затоа што прикажал фалсификуван ПЦР тест за коронавирус

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против државјанин на Република Турција, осомничен дека сторил кривично дело – Фалсификување исправа од член 378 став 1...
Вести Македонија

По утврдување на злоупотреба на престојот во Македонија: МВР приведе и протера турски државјанин

Слободен печат
Полицијата привела турски државјанин поради злоупотреба на престојот по што го протера од земјава. – На 18 јануари, полициски службеници од Бирото за јавна безбедност...
Хроника

Две лице нападнале и ограбиле турски државјанин на бензинска на автопатот Табановце -Куманово

МИА Агенција
Две лица нападнале и ограбиле турски државјанин, вчера на бензинска станица на автопатот Табановце -Куманово, соопшти денеска СВР Куманово. Разбојништвото во кумановската полиција го пријавил...