Tag : Турист

Вести Свет

Првата жртва на коронавирусот во Египет е турист од Германија

Слободен печат
Еден германски турист почина од Ковид-19 во Египет, со што стана првата жртва на вирусот во земјата. Египетското Министерство за здравство соопшти дека се работи...
Забава Магазин

Биле во ШОК кога виделе што се наоѓа во утробата на убиената ајкула

Слободен Печат
Се верува дека еден британски турист кој исчезнал за време на викендот, бил изеден од страна на ајкула откако ја пронашле неговата рака во нејзината...
Вести Свет

ТУРИСТ ИЗЕДЕН ОД АЈКУЛА ВО МАДАГАСКАР: Бил да плива и исчезнал, пронајдена му е само раката

Слободен печат
Во утробата на тигреста ајкула долга повеќе од три метри е пронајдена раката на британски турист. На раката уште се наоѓала бурмата на покојниот, која...
Вести Регион

Насилство врз руски турист во Валона, причината – само сакал да одбрани куче

Слободен печат
Необичен настан се случил денеска во албанскиот град Валона. Двајца млади лица извршиле насилство врз руски турист. Двајцата млади лица вршеле насилство врз едно куче...
Забава Магазин

Турист бара да ги најде таткото и детето кои ги сликал пред Нотр Дам еден час пред пожарот

Слободен печат
Туристот кој што направил фотографија со татко и детенце кои си играат пред катедралата Нотр Дам, еден час пред да избувне пожарот на социјалните мрежи...