15 C
Скопје

Tag : тројански коњ

Вести Свет Слајдер

Европол: Совладан најопасниот малициозен софтвер во светот

И.И.
 Властите во неколку земји, вклучувајќи ги Холандија, Германија, САД, Велика Британија и Франција, ја презедоа контролата врз најопасниот малициозен софтвер во светот, соопшти денеска европската...
Колумни

Тројанскиот коњ во Париз

Мерсел Биљали
Во 1966 година на крајно сомнителен начин се судриле француската нуклеарна подморница „Триомфан“ и британската нуклеарна подморница „Вангард“. За влакно не се случи нуклеарна експлозија. Ќе...