-6 C
Скопје

Tag : трнава

Останатo Спорт

Ѓорческа го освои второто место на турнирот во Словачка

Слободен печат
Најдобрата македонска тенисерка денеска во финалето на ИТФ Челинџер турнирот во Трнава беше поразена од Русинката Софија Лансере со резултат 2:0 по сетови 6:2 и...